Hazánkban a szív-és érrendszeri beavatkozáson átesettek kezelése gyakran lezárul a kórházi fekvőbeteg osztályról való elbocsátással. Azonban a hosszú távú gondozás elmaradásával az akut esemény újra bekövetkezhet. A kardiológiai gondozás különösen fontos a beavatkozások után, mert a túlélési arány javítható a lehetőségek ismertetésével és folyamatos nyomonkövetéssel. Emiatt tűzte ki célul a KardioKözpont, hogy részt vesz a páciensek hosszú távú gondozásában és hogy eléri, hogy a követés a kardiológiai betegellátás szerves részévé váljon hazánkban is.
Ezenfelül a kardiológiai betegségek, mint a magas vérnyomás, szívelégtelenség, szívinfarktus, érelmeszesedés gyógyításban fontos tényező a megfelelő életmód. Ehhez elengedhetetlen a hosszú távú kardiológiai gondozás, melynek szerves része a mozgás, táplálkozás, és a mentális egészség.
Foglaljon időpontot orvosainkhoz!
A helyes táplálkozással nagymértékben csökkenhet az erekben a lerakódás, lassítható az érelmeszesedés folyamata, csökkenthető a magas koleszterin szint, helyreállítható az ártó és a védő lipoproteinek (LDL és HDL) eltolódott aránya, illetve csökkenthető az emelkedett triglicerid szintet. Egy már kialakult szív-és érrendszeri betegség esetén alkalmazott komplex kezelésben, a szakorvos által meghatározott gyógyszerek, mozgás- és akár pszichoterápia mellett fontos szerepet játszik a dietetika is, ami segít az életmódunk átalakításában. A mozgás általi testsúlycsökkentés, az érfalak rugalmasságának fenntartása, a keringés karbantartása nem csak hogy csökkenti többek között a vérnyomást, pulzus, vércukorszintet és koleszterint, de segít elkerülni a további kockázati megbetegedéseket is, min az szívinfarktus és a stroke.