Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

dr. Vaskó Péter
kardiológusAmennyiben műbillentyűvel él, szükség van véralvadás gátlóra. Ú.n. K-vitamin antagonistára, tehát: Syncumarra vagy Marfarinra. Más lehetőség nincs, de az INR értéket könnyen be lehet állítani a kívánt értékre.
Üdv.
Vaskó Péter
Édesanyám miatt írnék Önöknek, és kérném a segítségüket. Nem egészen egy éve, hirtelen alakult ki nála magas vérnyomás, vagy akkor vették észre, nem tudjuk. 67. évét töltötte a múlt hónapban. Pajzsmirigy alulműködéssel kezelik, jelenleg jól beállították az értékeit. Sajnos, a vérnyomása nagyon ingadozik, sokszor van, pl. időjárási frontoknál, hogy hirtelen felugrik, volt, hogy 175 volt az első értéke. A pulzusszáma nem túl magas, kb. 70. Szívritmus-szabályozókat is szed, Rhitmonorm, Nebibeta gyógyszereket. Nagyon alaposan kivizsgálták, az összes kardiológiai vizsgálatot megcsinálták rajta, 48 órás megfigyelő gép, szív CT, MR-vizsgálat, terhelés, stb.
Jelenleg Coverex és Covercard gyógyszereket kapott a vérnyomására, mégis elég gyakran előfordul az igen gyors ingadozás, jellemzően az esti-éjszakai órákban.
Az egész család állandó félelemben él, nem merjük magára hagyni, hiszen nagyon fél, látszik, hogy pánikol is, mikor megy felfelé a vérnyomása.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit lehet ebben az esetben csinálni? Az MR-vizsgálat nyaki erek mérsékelt szűkületét mutatta ki neki, nem tudom, ez összefügg -e ezzel. Nem lehet -e,hogy a sokféle gyógyszer kölcsönhatása okozza ezt a vérnyomás problémát? Ő ugyanis nagyon érzékeny a gyógyszerekre.
Kérem, ha tudnak, segítsenek, mert nagyon aggódunk mindannyian!
Nagyon köszönöm, ha megtisztelnek válaszukkal!
Kérem, ha van rá lehetőség, hogy tudnak segíteni, jelezzék azt!
Tisztelettel: Szalóki Krisztina

dr. Vaskó Péter
kardiológusAz ingadozó vérnyomás nem a többféle gyógyszer mellékhatása. Ha vérnyomás kiugrást észlel, akkor 25 vagy 50 mg Tensiomin bevétele javasolt, amely gyorsan csökkenti a vérnyomást és gyorsan kiürül a szervezetből.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter
23 éves nő vagyok, és magas vérnyomás, illetve néha- néha jelentkező mellkasi (nyomó, égő) fájdalom érzet miatt felkerestem egy kardiológus szakorvost. Első alkalommal kaptam Lisonorm 10 mg/5 mg tablettát, napi 2x1-et. Tegnap kellett mennem kontrollra, a vérnyomásom ugyan csökkent, de még mindig magas, ezért kaptam a Lisonorm mellé Bisoblock 5mg-os tablettát is. Reggel kell bevennem a Lisonormmal együtt, majd este a másik szem Lisonormot.
Többször is megkérdeztem az orvost, hogy nem lesz-e sok, mert sajnos nem tudom mindennap mérni a vérnyomásom, de azt mondta szedjem nyugodtam. Ön szerint sem okoz problémát a kettő együtt? A 2x1 Lisonormmal általában 150/90 volt a vérnyomásom, a pulzus pedig 75-110 között. Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelettel: Anett

dr. Vaskó Péter
kardiológusA két gyógyszer együtt szedhető, jó és gyakori kombináció. Kb 3 hét gyógyszer szedés után kontroll vizsgálat javasolt.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusKöszönöm a bizalmát, hogy problémájával hozzám fordult.
Panaszai alapján felmerül valóban a pánik betegség, de pontos véleményt személyes konzultáció, ill. az előző vizsgálatok átnézése után tudnék mondani.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
57 éves nő vagyok. Szívritmus-zavar miatt előjegyeztek terheléses szívizotóp vizsgálatra.
Nem tájékoztattak semmiről, csak az időpontot mondták meg, a papíron meg csak annyi van, hogy éhgyomorra kell menni.
Most tudtam meg (véletlenül), hogy vénásan adnak értágító injekciót, ami miatt nagyon megijedtem, mivel már voltam rosszul gyógyszerektől, pl. nyelv alá kapott gyógyszertől elájultam.
A vérnyomásom időnként 80/50, máskor 170/100.
Emiatt csak időnként veszek be vérnyomáscsökkentőt is, holott felirták, hogy rendszeresen szedjem.
Egyébként a Concor 1,25mg- ot szedem, de ezt is először a 5 mg-ost irták fel és bevettem belőle egy felet és később elájultam.
Sajnos fontosnak tartom leírni, hogy nemigen hallgatnak meg a rendelésen, mert sokan vannak. Még én vagyok bent, de már a másik beteg anyagát diktálják az asszisztensnek. Az ilyen öregeket meg itt nem nagyon szeretik.
Elmondtam, hogy szabálytalan a szívverésem és leírták, hogy szapora szívverés miatt mentem orvoshoz, stb.
Nincs kivel megbeszélnem a problémámat sajnos.
Tisztelettel kérdezem, hogy a szívizotóp vizsgálatot csak ilyen vénás értágítóval végzik-e, mert akkor sajnos nem megyek a vizsgálatra, nem tartom fel fölöslegesen az orvost.
Természetesen nem az izotópra gondolok, tudom, hogy vénásan adják be a vizsgálathoz, nem attól tartok.
Nagyon szeretnék a rosszullétektől szabadulni, bárhová elmennék, hogy valaki segítsen végre és meg is hallgasson.
Tisztelettel és üdvözlettel: Mária!

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusMeg kell nyugtatnom, hogy a terheléses vizsgálatot jól felkészült szakemberek végzik, tehát minden kérdésével a vizsgálatot végző orvoshoz kell fordulnia. MIvel a betegségek nagy részét a stressz helyzet fokozza, érdemes lenne relaxációs gyakorlatot végeznie, mellyel jelentősen csökkenthető lehet a panasza.
Üdvözlettel
Dr. Sztancsik Ilona
Mellkasi fájdalommal, bal alkar zsibbadásával járó panaszaim vannak. Ezen tünetek fizikai terhelés hatására, sportolás esetén (futás, úszás) erősödnek, és a terhelés befejezése után is sokáig megmaradnak. Rengeteg kardiológiai vizsgálatot (normál EKG, terheléses EKG, Holter, ultrahang, cardio CT, szívkatéter) elvégeztettem már, de egyik vizsgálat sem mutatott ki problémát, panaszaim mégsem szűnnek. Ezen kívül orvosi javaslatra neurológiai, gasztroenterológiai (gyomortükrözés) kivizsgálásokon is átestem. Doktornő véleménye szerint, lehet-e ennek ellenére kardiológiai gondom, illetve van-e még bármilyen vizsgálat, amelyet érdemes lenne elvégeztetnem?
Köszönettel:
András

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusKöszönöm megtisztelő bizalmát.
Az Ön által leírtak alapján nem valószínű, hogy kardiológiai probléma állhat a háttérben. ( Az elvégzett vizsgálatok is ezt igazolják. )
Pontosabb véleményt személyes konzultáció után tudnék mondani.
Érdemes lenne egy sportorvosi terheléses vizsgálatot végezni ( ergospirometria ).
Amennyiben gondolja mind a konzultációban, mind a vizsgálat elvégzésében tudok segíteni.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
Apósomnak két napja fizikai munka (kerti munka) után hirtelen rosszulléte jelentkezett szédülés hideg verejtékezés és 200-as vérnyomás. Bevette a szokásos vérnyomás gyógyszerét (amit az utóbbi időben sajnos elhanyagolt szedni) és ezután az elmúlt két napban a vérnyomása rendeződött viszont hőemelkedése van, a háziorvos megvizsgálta a tüdő, szív EKG rendben, azt mondta valami vírus de én nem vagyok biztos benne. Lehet esetleg a vérnyomás kiugrástól láza hőemelkedése valakinek, vagy ténylegesen vírusfertőzés okozhatta a rosszullétét?
Apósom 68 éves enyhén túlsúlyos, de aktív életmódot folytat. Vérnyomása enyhén már emelkedett volt az elmúlt években de ilyen magas kiugrást még nem tapasztalt.
Érdemes lenne-e további kardiológiai kivizsgálásnak alávetni, mert a háziorvos nem adott beutalót további szakorvosi vizsgálatra.
Köszönöm a választ.
Az ön apósánál két betegség véletlen egybeesése lehetséges. A hőemelkedést okozhatja vírus fertőzés. A szédülés, hidegverejtékezéssel kísért
extrém mérvű vérnyomás emelkedés okának tisztázására mindenképpen kardiológiai kivizsgálást javasolok.
Édesanyám szívbeteg, és két napja esett át aorta billentyű műtéten. A szívbetegség mellett vesebetegsége is van, rendszeres művese kezelésre szorul, továbbá magas vérnyomással küzd.
Sajnos a műtét után azóta is altatásban tartják, mert állítólag ébrenlétkor epilepsziás görcsrohamok jelentkeztek nála. Ilyen problémája viszont eddig soha nem volt. Vizsgálják és gyógyszerezik nála ezt a problémát, de nem tudott még semmit mondani az orvos azzal kapcsolatban, hogy mi várható, így eléggé kétségbe vagyunk esve.
Kérdésem az lenne, hogy ezek a görcsrohamok mitől fordulhatnak elő, ha eddig ilyen problémája nem volt? Lehet műtét utáni szövődmény, vagy komplikáció eredménye? Ha így van, mennyire gyakorinak számít és mennyire súlyosnak, van-e esély a felépülésre?
Előre is köszönöm szépen a válaszát!
Tisztelettel:
Pap Hajnalka

dr. Vaskó Péter
kardiológusSzívesen válaszolnék, de egy ilyen komplikált betegségben, amiben az édesanyja szenved, nehéz megmondani.
A krónikus veseelégtelenség - főleg a végstádiumú - éppúgy járhat görcsrohammal, mint egy nagy műtét altatással. Sajnos, jósolni sem lehet. Bízzon a kezelő orvosában és kollégáiban, akik az édesanyja állapotáról többet tudnak.
Üdvözlettel:
Vaskó Péter
Egy testileg, lelkileg fárasztó időszak után PSVT-t diagnosztizáltak nálam (EKG is rögzítette), melyre Concor tablettát írt fel az orvosom. Szívultrahangon nem talált eltérést, azonban további vizsgálatokra küldött el. A kérdésem az, hogy a PSVT lehetett-e egy átmeneti zavar, amiatt hogy túlterheltem magam, (alkoholt is fogyasztottam előző este) és lehetséges, hogy nem jelentkezik többé, vagy szükséges kivizsgálni, mert valamilyen megbetegedésre utal és számíthatok újbóli előfordulására? Ebben az esetben milyen következményekkel járhat, ha nem kezeltetem magam? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
Tisztelettel: Anikó

dr. Vaskó Péter
kardiológusÖnnek EKG-val is igazolt PSVT-je volt, amelynek okát keresve jól feltételezi, hogy nem feltétlenül van eltérés a szívében. Valóban, az esetek egy részében a részletes kardiológiai kivizsgálás során sem észlelünk elváltozást.Persze, ez nem jelenti azt, hogy ne kelljen kivizsgálni, ugyanis a fenti ritmuszavar könnyen megismétlődhet.És ebben az esetben már jó tudni, hogy van-e a háttérben valamilyen elváltozás.
Amennyiben úgy dönt, hogy elvégezteti a vizsgálatot, készséggel segítünk.
Üdvözlettel:
Vaskó Péter
Az áraink a következőek:
UH - Nyaki lágyrészek (benne pajzsmirigy és erek) vizsgálata 20.500,-
UH- Nyaki erek (carotis) doppler vizsgálata 14.500,
Beutaló nem szükséges, időpont egyeztetés igen a +36 70 638 8493as telefonszámon.