Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
47 éves 65 kg -os nő vagyok. Néhány hete gyengének ,és mindig fázósnak éreztem magam ezért mérni kezdtem a vérnyomásom.150/108,137/92 140/102 -es napszakonkénti értékeket mérek hetek óta. Mit javasol szükséges lehet vizsgálat gyógyszer ilyen értékeknél?
Köszönöm megtisztelő válaszát előre is!
dr. Sztancsik Ilona
kardiológusA leírt értékek alapján mielőbbi gyógyszeres kezelés, ill. kivizsgálás szükséges magas vérnyomás irányában.
Központunkban készséggel állunk rendelkezésére.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
dr. Jenei Zsigmond Máté
kardiológusA leírtak alapján valószínűleg a panaszai nem szív eredetűek. A teljes kórtörténet és vizsgálata után lehet biztosat mondani. Ha gondolja jöjjön el a Kardioközpontba.
Üdvözlettel Jenei Zsigmond
Háziorvosomtól kaptam Tenaxum 1 mg-os tablettát, este 1-et vegyek be.
Sajnos ettől nagyon rossz a közérzetem.Én mindig az alacsonyabb vérnyomással érzem jól magam, sokszor már a 120-nál is fáj a fejem.
Köszönöm válaszukat.
dr. Ferenczy Péter
kardiológusA panaszokra tekintettel 24 órás vérnyomásmérés (ABPM vizsgalat) javasolt. Ennek eredményétől függően lehet a gyógyszeres kezelésről dönteni ill. azt optimalizálni.
Üdvözlettel
Dr. Ferenczy Peter
Olyan kérdésem lenne önhöz, hogy napok óta magas vérnyomásom és a pulzusom. Voltak kivizsgálások, de ott negatív eredményt kaptam. Tüneteim vannak ( fulladás, szúro érzés mellkasba és szív környékén, ájulás, erős fejfájás, remegés, szédülés)
Mitől lehet ez?
Válaszát előre is köszönöm
Dr. Petróczy Natália
belgyógyászSajnos azt nem teszik leírni, hogy pontosan milyen vizsgálatok történtek. Ki lett e zárva pajzsmirigy működési zavar, vagy egyéb hormonális eltérés, van e krónikus betegsége, szed e gyógyszert? A felsorolt tüneteket akár maga a hypertonias (magas vérnyomásos) betegség is okozhatja, ami kezelendő. Amennyiben magas a vérnyomása és a pulzusa is, olyankor béta blokkoló csoportba tartozó gyógyszerekkel szoktunk kezdetni a kezelést. Feltételezem az Önt vizsgáló orvos azt már fel is ajánlotta. További információ birtokában részletes szakvéleményt tudok mondani.
Tisztelettel: Dr. Petróczy Natália
Pitvarfibrilláció miatt napi 2 x 150 mg Pradaxát szedek. Az lenne a kérdésem, hogy vastagbél tükrözés vizsgálat (altatásos) miatt, hogyan módosítsak a mennyiségen, illetve kell-e ilyenkor valamilyen "ellengyógyszert" vinnem vérzés esetére? (Még nem tudom délelőtti, vagy délutáni időpontot kapok).
Köszönettel: Judit
dr. Jenei Zsigmond Máté
kardiológusA pradaxát 2 nappal a vizsgálat előtt hagyja el. 48 óra teljen el az utolsó gyógyszer és a tükrözés között.
Üdvözlettel Dr Jenei Zsigmond
Dr. Petróczy Natália
belgyógyászAhhoz, hogy a kérdéseire választ lehessen adni, több adatra lenne szükség. Egyrészt legalább 1 hetes vérnyomás napló adataira (automata, felkaros készülékkel, reggel-esete, karosszékben ülve 5 perc pihenő után, mérje mindkét karon, előtte 30 perccel ne fogyasszon alkoholt, koffeines italt, ne dohányozzon), mert bár nagyon ritkán, de a vérnyomás kiugrásokat úgy nevezett túlkezelt hypertonia is okozhatja. Másrészt a legutóbbi labor eredményekre.
Harmadrészt ahhoz, hogy dönteni lehessen a Metothyrin sorsáról, tudni kéne, hogy milyen a jelenlegi és a korábbi pajzsmirigy funkciós eredményei (TSH, fT3, fT4, TRAK). Egyébként meg a Metothyrin szedéséről a gondozó endokinrológusával kéne konzultálni.
Tisztelettel: Dr. Petróczy Natália
42 éves férfi, 3 éve NSTEMI anamnézis, 3 stent beültetés, egyebekben kezelt (gyógyszerezés, éves kontroll) beteg vagyok, 13,5 MET-el, EF: 62% , heti 5x kardio mozgással, jó általános állapottal 1 éve jelentkező merevedési zavarok miatt konzultáltam urológussal, ő potencianövelő szedését javasolta, de szeretném kardiológus véleményét is kérni a korábbi infarktus miatt.
Válaszukat előre is köszönöm
Gábor
dr. Ferenczy Péter
kardiológus13,5 MET terhelhetőséggel és 62% EF-val nem látom ellenjavallatát egy PDE5-gátló (sildenafil, tadalafil, vardenafil etc.) kezelésnek.
Üdvözlettel
Dr. Ferenczy P.
2 hete sztent beültetése történt a jobb oldali koszorús érben.
Eddig is szedtem Eliquis 5mg 2x /nap vérhigítót. Most a beavatkozás után szednem kell még pluszban 6 hónapig Copidogrelt 75mg és Asa protectet 1 hónapig. Viszont elkezdtem először csak rózsaszín, de most már véreset köpni.
Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mit tudok tenni?
A zárójelentésen az van írva, hogy pontosan a leírtaknak megfelelően szedjem a gyógyszert, mert különben életveszélyes állapot is kialakulhat.
Teljesen tanácstalan vagyok és kardiológiai időpontom 3 hét múlva lesz !
Segítséget előre is köszönöm!
J.Lajos
dr. Jenei Zsigmond Máté
kardiológusAz Eliquist milyen okból kell szednie?
A véralvadásgátlók közül jelenleg az ASA és Clopidogrel a legfontosabb, egy hónapig ezt a kettőt mindenképpen szednie kell. Utána, ha nagy a vérzéses rizikó az egyik (pl Clopidogrel) elhagyható.
A véres köpés miatt pulmonológiai kivizsgálásra van szükség.
Azt javaslom, néhány napig az Eliquist ne szedje, csináltasson laborvizsgálatot: Vérkép, ionok, máj és vesefunkció legyen benne + INR.
Beszéljen azzal az orvossal, aki az Eliquist javasolta önnek, hogy elhagyható-e az Eliquis?
Remélem tudtam segíteni.
Üdvözlettel: Dr. Jenei Zsigmond
44 éves vagyok, és tavasz óta minden hónapban alkalmanként tapasztalok kiugróan magas pulzust( ez nyugalmi állapotban van, és az estek 90%-ban éjszaka)ami megemelkedett vérnyomással jár. Voltam kardiológiai kivizsgáláson ahol semmi kóros eltérést nem találtak, viszont a panaszaim nem múlnak, mellette nagyon sokat fáj a fejem, és nagyon érzékeny vagyok a hidegfrontra.
Az lenne a kérdésem, hogy a panaszaim lehetnek e szív eredetű problémák vagy más irányba kell keresni a probléma okát.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Király Katalin
dr. Ferenczy Péter
kardiológusA kiugróan magas pulzus hátterében szívritmuszavar/magas vérnyomás lehetőségé is fennáll. Utóbbi mellett szolhat a gyakori fejfájás is. Magas vérnyomás kizárása 24 órás vérnyomásmérő készülékkel (un. ABPM) lehetséges. Szívritmus-zavar gyanúja miatt Holter monitorozást kell végezni (ha ez eddig nem történt) , hogy a magas pulzusszammal járó epizódok idején EKG felvétel tudjon készülni. Folyamatos EKG felvételt készítő Holter monitort akar 7 napra is fel lehet programozni, attól függően, hogy milyen gyakran van panasza.
Fentiek tekinteteben esetleges társbetegségek pl. pajzsmirigy-túlműködés kizárása is szükséges. Egyébként a változókort évekkel megelőzően is jelentkezhetnek szív -érrendszeri panaszok/tünetek, többek között vérnyomás ingadozás, a kialakuló hormonális instabilitás miatt. Amennyiben a fenti vizsgalatok negatív eredményt adnak, nőgyógyászati konzultáció is mérlegelendő.
Üdvözlettel
Dr.Ferenczy P.
Hogy szívizomgyuladasom. Volt januarba .
Es most megint el kezdett szurni nehanyszor a szivem ilyenkor mi a tehendo?
Egy kisseb meg fazas is okozhatja ezt?
Mert a szívizomszovetem kicsit rongalodot a gyulladas veget ..gondolom ezt is okozhatja hogy még nem vagyok 100%-os igy egy kisseb meg fazas okozhat ilyen problémákat?
dr. Jenei Zsigmond Máté
kardiológusSürgősen laborvizsgálat szükséges troponin, proBNP, CRP, vérkép, máj és vesefunctio , ezenkivül szívultrahang és EKG.
Üdvözlettel Dr. Jenei Zsigmond