Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Online felületünkön foglalt időpontot, akkor az időpont megfelel Önnek?
Üdvözlettel
Janicsek Zsuzsanna
Egy éve küzdök furcsa tünetegyüttessel. Erős szédülékenység lett úrrá rajtam, szorító érzés a fejemben, állkapcsomban, tarkómban, állandó szédülés érzet, ájulásérzés, megszédülések, lökések a fejben, illetve bizonytalanság érzés. Emellett nagyfokú izzadás (ez gondolom az ijedtségtől) és erős szívdobogás, hideg végtagok, valamint a pulzusom ütemére sípol mindkét fülem. Pulzusom általában emelkedett 80-100 között mozog. Vérnyomásom is ingadozik főleg az erős rosszullétek idején kiugrik. Alapjáraton viszont normális 120/80 környéki. Állandó tünetem még hogy gyengének érzem magam, a kezeim, lábaim mintha súlytalanok lennének, szinte nem érzem őket, olyan fura zsibbadó belső erőtlenség van rajtam, és a legkisebb fizikai vagy akár érzelmi aktivitástól erősödnek ezek a tünetek. Pl. házimunka vagy séta után olyan mintha komoly fizikai terhelésnek lettem volna kitéve, vagy akár egy beszélgetés után is. Leizzadok, dobol a szívem, szédülök, majd összeesek. De nyugalomban is előfordul hogy rosszul leszek. Az alap közérzetem is rossz. Kivizsgáltak, teljesen, neurológia, fülészet, otoneurológia, belgyógyászat, vérkép, hormonok, gerincMR, koponya MR, doppler UH, kardiológia, is, de mégsem vagyok nyugodt. Pánikzavarnak, szorongásnak titulálják a bajomat de ezt mondják mindenkinek akinél nincs igazi magyarázat. A pszichiáterem aki neurológus is őszintén azt mondta igazából nem tudja mi ez, gyógyszert nem kaptam. Nagyon ijesztő az állapotom szinte semmit nem tudok csinálni amit eddig mert a legkisebb terhelésre nagyon rosszul vagyok. Már pánikrohamok és agorafóbia is kialakult a tünetek miatt, ezért mondták azt hogy pánikzavarom van, de én tudom hogy előbb voltak a tünetek és ezek miatt kaptam a rohamokat nem fordítva. Ön szerint mit kellene még megnézetnem, esetleg van-e ötlete mi lehet a bajom? 37 éves nő vagyok.
Köszönöm a segítségét.
Azt eldönteni, hogy a tünetek hátterében kardiológiai betegség vagy pánikbetegség áll, csak egy részletek kardiológiai vizsgálat után lehetséges. Ez a kivizsgálás egy fizikális vizsgálatot, ekg-t , szív ultrahang vizsgálatot, 24 órás ekg-monitorozást és szükség esetén terheléses ekg-t, valamint 24 órás vérnyomás monitorozást jelent. A fenti vizsgálatokat készséggel elvégezzük.
Bejelentkezés, bővebb felvilágosítás a 70-6103847es telefonszámon.
Üdvözlettel
Janicsek Zsuzsanna
Mennyire megbízható a szívkatéteres vizsgálat? Van-e bármilyen kicsi esélye a téves eredménynek? Van-e értelme megismételni azt?
A kérdéseim talán bután hangzanak, de az elvégzett - és tökéletes eredménnyel zárult - szívkatéteres vizsgálat ellenére panaszaim nem szűnnek.
Válaszát előre is köszönöm!

dr. Vaskó Péter
kardiológusA szívkatéterezés az egyik legpontosabb vizsgálati módszer, amely a szív koszorús ereinek feltérképezésére szolgál.Ismételni, csak egy két év után érdemes. ha panasza van, lehet, hogy más vizsgáló módszer célravezető.Ezeket készséggel elvégezzük.
Bejelentkezés, bővebb felvilágosítás a 70-6103847es számon.
Üdvözlettel:
Dr. vaskó Péter

dr. Vaskó Péter
kardiológusPontosan milyen kardiológiai jellegű problémájában tudok segíteni?
Üdvözlettel,
Dr. Vaskó Péter
Már több hónapja tapasztalom, hogy akár napi több alkalommal is van hogy gyengébben, van hogy erősebben szúró fájdalom nyilal be, általában a mellkasom jobb oldalán, ritkábban a bal oldalon. Ha erősebb a fájdalom, akkor a normális légzést is megnehezíti, fájdalmassá teszi- ha gyengébb, akkor a mély légzés nem megy, vagy csak erős fájdalommal. Sportolás, hatására rosszabb. Az utóbbi időben vagy előtte vagy utána, de nehézlégzés is előfordul. Voltam már vele 2háziorvosnál, ők azt mondták egy ideg csípődik be csak. Szeretnék hinni nekik, és ha igazuk is van, nem lehet ezzel csinálni valamit? megszüntetni vagy kezelni? Miközben ezt írom, éppen egy gyengébb fájdalom van, a jobb oldalon. Jelenleg a mélyebb lélegzet vételre fáj. Nehézlégzés még nem volt most.
Aggaszt, hogy már most ilyen gondjaim vannak, még csak 17éves vagyok, tanuló és szeretek sportolni, futni és ez sokszor megnehezíti. Jelenleg a mellkasom jobb oldalán nagyobb területen is érzek gyenge nyomást/fájdalmat. Előre is köszönöm a válaszukat!

dr. Vaskó Péter
kardiológusA panasz okának kiderítéséhez szakorvosi vizsgálat, EKG, szív ultrahang vizsgálat és mellkas röntgen szükséges.
Kérjük keresse fel központunkat az alábbi telefonszámon: +3670/610-3847.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
47 éves nő vagyok.4,5 éve tachyardia miatt reggel 2,5 mg Nebivololt kaptam. A kezelőorvosom szerint a krónikus kégzőrendszeri betegségem okozta.
Kb. szűk egy év múlva a gyógyszer mellett ismét tachycardiam lett. A th.ki lett egészítve déli 2,5mg nebivolollal. Jelenleg a reggelit szedem csak.
Tavaly július óta a myasthenia kezelésem ki lett egészítve steroiddal. Ez után változó lett a vérnyomásom, hol magasabb, főként a dyastoles értek; hol alacsony. Február óta viszont alacsony. Február 15-26-ig többlépcsős strokem volt. A jobb agyféltekén elég nagy területen lett agyi infarctusom. TTE vizsgálattal a pitvarok között PFO-t láttak, az átolyás jobbról balra lett megállapítva. A shunt felett kiboltosulást láttak. A neurológusom szerint a shunt miatt kaptam többlépcsős stroket, ezért ragaszkodott a TEE vizsgálathoz. A vizsálattal meg lett erősítve a PFO,alatta az aneurysma közel 2cm-es. E mellett a bal/jobb (nem tudom hol, mert egyik helyen egyik másik helyen másik lett leírva. Valószínűbb a bal oldalon a pitvar fülcséjében 6 mmm-esen tapadó 0,4x1,7mm-es egyetlen felszínű mixomat láttak, melyen fehéres felrakódás volt. Majd még azt is mondták a szivbe tapadva fityeget a daganat. A kontroll vizsgálaton nem látták a mixomat, de első körben a többi eltérést sem. Azt mondták valószínű vérrög kehetett. Ennek örülök is. A két vizsgálatot nem egy intézményben végezték, ezért a szívsebész orvos újabb vizsgálatot kért ugyanott ahol első alkalommal csinálták. A vizsgálat után azt mondták, hogy a fülcsébe a septum domborodik be, s ezt látták mixomának. Ez szemölcsszerűnek látszik.
Nem értem, hogy kehetetett egy szemölcsméretű dolgot néhány centisnek látni, de még fiyegni is. Fehéres felrakódást is hogy káttak rajta.
1./Ön szerint mi lehetett, tudom lelet nélkül nehéz nyilatkozni?
Azóta felmerült a PFO zárása, ezért buborék tesztet végeztek, mellyel azt vizsgálták, hogy a shunton keresztül az embolus az agyba fel tud e jutni. Vizsgálatkor sóoldatot összekeverve jutattak a vénába doppler vizsgálattal nézték az agyi ereket. A teszt akkor pozitív ha 15 vagy a feletti buborékot számolnak meg. Nekem 50 felettit számoltak meg. 2./ A műtéthez kell e több vizsgálat, indikáció?
Az osztályos orvosomban, aki kardiológus végzettségű) felmerült, hogy amit miomának láttak az vérrög volt, s a vérhígítók hatásara feloldódott. Viszont akkor a fülcse okozta a strokat. Felmerült részéről a fülcse bezárása is. 3./ Önnek erről mi a véleménye, valamint itt is milyen vizsgálat, indikáció szükséges a műtéthez? 4. A két műtétet egy alkalommal el lehet végezni, vagy csak külön-külön?
Előre is köszönöm válaszát!

dr. Vaskó Péter
kardiológusSajnos a pitvari myómának és a thrombusnak lehet hasonló a képe az ultrahang vizsgálatnál. A műtét indikációját, annak idejét és módjait csak a szívsebész tudja megmondani.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Kisebb szív kamrafal megvastagodást találtak nálam!
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy ez lehete súlyos,évekig tartó alvászavar következménye?
Ki alakulhat idővel valami súlyosabb ebből?
Édremes néha vizsgáltatni?
36 éves vagyok,nem iszok nem dohányzok,174cm és kb 78 kg vagyok.Súlyosabb betegségem még nem volt.
A vizsgálatot végző nem tudta megmondani mi lehet az oka.

dr. Vaskó Péter
kardiológusA kamrafal megvastagodása az alvászavarral nincs összefüggésben. A kamrafal pontos mérete és változása más okból kifolyólag nagyon fontos, ezért szív ultrahang vizsgálat javasolt.
Központunkba az alábbi telefonszámon tud bejelentkezni: +3670/610-3847.
Üdvözlettel,
Dr. Vaskó Péter
Múlt héten egyszer csak szúró fájdalmat érzetem a mellkasomnál. Kicsit szédültem és pár pillanatig meg is maradt a fájdalom, majd elmúlt. Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy el kellene-e mennem valamilyen vizsgálatra, vagy ez előfordulhat mindenféle betegség nélkül is? 20 éves vagyok és az apai nagyszüleimnél mindkettőnél voltak szívpanaszok.
Tisztelettel:
Akkir Fanni

dr. Vaskó Péter
kardiológusPanaszai alapján javaslom, hogy egy nyugalmi EKG-t és fizikális vizsgálatot feltétlenül végeztessen el.
Központunkba bejelentkezni a +3670/610-3847-es telefonszámon tud.
Üdvözlettel,
Dr. Vaskó Péter

dr. Vaskó Péter
kardiológusEzen csak az Önt kezelő kardiológus orvos tud segíteni, forduljon hozzá.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter
Rendszeres éves orvosi vizsgálatokra járok, egészségesen étkezem, heti 3x sportolok, futok. 171cm/67kg vagyok, nem dohányzom, alkoholt szinte egyáltalán nem fogyasztok. Heti 3-4 alkalommal eszem lazacot, tonhalat. Napi szinten zöldséget, gyümölcsöt és tökmag- vagy avokado olajat reggelenként.
Egy ma kézhez kapott laborvizsgálat szerint emelkedett a koleszterinszintem.
Koleszterin 5,70 mmol/L * - 5,20
Trigliceridek 0,91 mmol/L - 1,70
HDL koleszterin 1,47 mmol/L 1,03 -
LDL koleszterin 3,40 mmol/L * 0,00 - 3,30
Szeretném megkérdezni, hogy ez az érték mennyire problémás, illetve mit tehetnék még az LDL szint csökkentése érdekében.
Köszönettel : Balázs Gábor

dr. Vaskó Péter
kardiológusA fenti értékek egyáltalán nem "problémásak". Nem kell csökkenteni, ha nincs más betegsége. a koleszterin értékével teendő nincs!
Dr. Vaskó Péter