Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusPanaszai alapján nem szív eredetű ok áll a háttérben. Keresse fel családorvosát, esetleg mellkas rtg szóba jön.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
47 éves vagyok. Egy évvel ezelőtt voltam kardiológiai vizsgálaton, mivel nem éreztem jól magam. (fulladás, melkasi fájdalom, kézzsibbadás). Akkor szívritmus zavat állapítottgak meg. Kaptam rá gyógyszert Betaloc Zoc-ot. Egy év múlva javasolt újabb kontrol. A kérdésem az lenne, hogy nem ártok e a sporttal, illetve. hogy mennyit szabad sportolnom. Általában 1-1,5órát sportolok, ha tehetem naponta. 0,5 óra szobabicikli, és 0,5 óra futópad, utánna erősítések. A probléma az , hogy a futópadon a pulzusom, hogyha 6-8 km/óra sebességgel futok, akkor 140 körül van. (1 percig tudok csak huzamossan futni, utánna sétára váltok, majd újra futás) Ez nem ártalmas? Úgy érzem ,hogy a megterhelés után kb 1 óra után rosszabb a közérzetem. (enyhe fulladás, erős szívverés érzés. ) Még az lenne a kérdésem ,hogy a szauna nem árt-e?
Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelettel:
Mike Gabriella

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusNem tudom milyen ritmuszavara van. A sportot inkább sétaként kezelném kb. 4-5 km/ óra sebességgel, az erősítést hetente 1-2 alkalommal végezném alacsony súlyokkal 8-10 ismétléssel a nagy izomcsoportoknál (törzs kar, váll, láb, csípő ). A kontroll vizsgálatnál kérje kezelőorvosa véleményét!
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusLeírása alapján a kardiológus nem talált semmit, ami azt jelenti, hogy nincs probléma a szívével. Amennyiben megnyugtatná - érdemes megcsináltatni a terheléses EKG-t.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
Szeretném tudni milyen vizsgálat az, ha Cordenore mellet
malignus kamrai ritmuszavar miatt elekrofiziologiai
vizsgálatot kér a kardiológus? Köszönöm.
Tisztelettel: Koncz Károly

dr. Vaskó Péter
kardiológusAz elekrtofiziológiai vizsgálat egy szívkatéterezés, aminek során felkeresik az aritmiát okozó gócot és kiiktatják.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Egy 13 éves lány vagyok és gyakran szúr a szívem.Nagyon sokszor szédülök és ha megmérem a vérnyomásom akkor a vérnyomásom 156-180 között van a pulzusom edig 90-120 (és csak ülök).Elkéne mennem orvoshoz vagy mit tegyek? :c

dr. Vaskó Péter
kardiológusGyermekorvoshoz kellene fordulnia.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Mitralis prolapsusom van amit 7 évesen vettek észre. Azóta évente járok kontrollra,alapvetően jól vagyok.43 éves vagyok, 15 éve írtak fel Huma Pronolt,mert magas a pulzusszámom (100-110). Napi 1x felet veszek be reggel, ha véletlenül elfelejtem, megérzem eléggé,mert a torkomban ver a szívem szinte.Voltam egy kardiológusnál aki rácsodálkozott,hogy ezt a gyógyszert szedem még mindig mert véleménye szerint ezt elsősorban májbetegségre, alkoholistáknak írják fel, ennél már vannak sokkal jobb gyógyszerek.Önnek mi a véleménye?Köszönöm válaszát.

dr. Vaskó Péter
kardiológusA homa Pronol valóban jó gyógyszer a szív frekvenciájának csökkentésére.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Tapasztaltam, hogy normál helyzetekben is elég szapora a szívverésem.
Van olyan is, hogy érzem a szívverésemet, vagy éjszaka nem tudok aludni csak forgolódom.
Nem dohányzom, nem iszok alkoholt soha és a kávét is csak nagyon ritkám iszom.
Rendszeresen sportolok (futás, bicajozás, úszás), a vérnyomásom rendben van, 28 éves vagyok.
Házi poratka allergiára szedek rendszeresen gyógyszert (Lordestin).
Mi lehet a baj Ön szerint?
Köszönöm a válaszát!

dr. Vaskó Péter
kardiológusHa nyugalomban és rendszeresen ilyen magas a pulzusa, akkor ezt nagyon komolyan kell venni és ki kell vizsgáltatni. Várjuk szeretettel rendelőnkben!
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Magas vérnyomásra reggelente az alábbi gyógyszereket kell szednem:
Bravadin, Moxonidin, Doxazosin,
Egiramlon.
Este csak Bravadint és Xetert szedek.
Ön szerint reggel ez a négy fajta gyógyszer szedhető egyszerre?
Nagy Liza

dr. Vaskó Péter
kardiológusElvileg szedhető. Bár nem ismert pontosan a betegsége és a beállítás folyamata.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
A következő kérdéssel fordulok Önhöz. Évente járok kardiológiai felülvizsgálatra magas vérnyomás miatt, amire lavestra 50-et szedek. Idén extrasystole érzések miatt kértem, hogy a 24 órás vérnyomávizsgálatnál olyan készüléket rakjanak fel ami az EKG-t is nézi (8 órán át). A vérnyomásom rendben és az ultrahang sem mutatot elváltozásokat, a vérnyomás okozta enyhe terhelés jele is megszűnt. Azonban az EKG-n 3 sinus arrest jelent meg 20 perc intervallum alatt (2mp, 2mp, 3,4mp), p jel nem látható (vagy nagyon nehezen, valami kis eltérés látható, de minimális), tehát nagy valószínűséggel sinus arrestről van szó, illetve VES 0.02% és SVES 0.54%., Ezek után elküldtek terheléses tesztre ami negatív illetve felraktak egy 24 órás holtert is. A Holter eredménye azonban már számomra aggasztó volt, mivel egy -alvás közbeni- QRS komple kihagyást mutatott előtte kivehető p-jellel. PR intervallumok egyenletesek előtte és utána is (talán utána minimálisan kisebb), a visszatérő ütem időben tér vissza, a kihagyás előtti p kicsit később. Mivel ez a jelenség gyanúsan Mobitz 2-re utal, szeretnék érdeklődni, hogy ez valós lehet-e? A Mobitz 2 AV blokk mindenképpen kezelendő és súlyos tudtommal, azonban mivel itt csak egy QRS kihagyás volt nyugalmi állapotban 24 óra alatt, nem tudom szükséges-e aggódnom, avagy nem. Apnea elvileg nem igazolt, voltam bentalvós klinikán. 28 éves férfi, 85kg. Köszönöm!

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusAz AV blokk a szív ingerületvezető rendszerének károsodása miatt jöhet létre. A másodfokú AV blokk Mobitz II. típusában az ingerületterjedés akadályozott a pitvarokról a kamrákra egyes ütéseknél. Amennyiben súlyosabb vezetési zavarba megy át ( III. fokú AV blokk ) és eszméletvesztés is kíséri, pacemaker beültetés szóba jön. Nem tudom, hogy szed-e gyógyszert, mert bizonyos gyógyszerek is okozhatnak ingerületvezetési zavart. Javaslom, hogy a vizsgálatokat végző kardiológus kollégával konzultáljon az elváltozásokról!
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona
2017 októberében EKG vizsgálatot kértem, mert gyakran szaporán ver a szívem, illetve sok az extra ütés percenként. A kezelőlapon ez áll: Card.comp. Szaporább, ritm.szívhangok, a bázison telesyst.click, rövid syst.zörej. 83/min sin ingerképzés. PQ: 0,16 sec. Kp.Rv.Repol.ép. Diagnózis: A kéthegyű billentyű prolapsusa. Az orvos azt mondta, hogy nem lát semmi különöset, de én aggódom. Nagyon zavaró a sok extra ütés. Káros szenvedélyektől mentes vagyok,illetve nagyon stresszes is. Kálciumot és magnéziumot szedek. Szeretném tudni, hogy van-e okom aggódni? Lehet ennek súlyosabb következménye? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Kata

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusAggódni nem kell. Amennyiben kellemetlen élményként éli meg a ritmuszavart, béta blokkoló segíthet, de nagyon fontos a stressz oldás is. Mentálhigiénikus segítségét ajánlom.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona