Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Az Ön által leírt adatok (ami Önről, a betegségéről, a szedett gyógyszer mennyiségéről a levelében szerepelnek) nem adnak elégséges információt ahhoz, hogy a kérdésére érdemben válaszolni lehessen.
Személyes vizitet javasolok.
Addig is, amit Ön tehet:
Írja fel pontosan mi az a gyógyszer, amit minden nap, rendszeresen beszed. Kell a gyógyszer neve, a benne lévő hatóanyag mennyisége (mg-ban megadott a név alatt a dobozon),
hányszor veszi be a gyógyszert?
Mérje a vérnyomását a következő módon.
5-10 perc nyugodt ülés után mérje az első értéket, majd írja ezt fel, 2 percen belül, ugyanebben a testhelyzetben mérje a 2. értéket, ezt is írja fel. Hasonlítsa össze a két mért értéket,. Amennyiben akár a szisztolés, akár a diasztolés , akár mindkettő érték esetén 4 Hgmm-nél több a különbség, 2 percen belül mérjen egy 3. értéket is, és ezt is írja fel.
Ilyen módon gyűjtse az adatokat 1 egy héten át. Elég napjában egyszer mérni, de írja fel, hogy ez mikor történt. reggel, este, bármely napszakban. Ha rosszul érzi magát, és módja van rá, akkor mindenképpen mérjen vérnyomást a leírt módon. Ha a harmadik mért érték 160/100 Hgmm, vagy több annál, rágjon el 25 mg Tenziomint és/vagy 0.25 mg Xanaxot ( a Frontin ugyanaz). Nem kell, hogy fél-egy óra alatt normalizálódjon a vérnyomás, csak az kell, hogy csökkenjen. NEM ajánlott, sőt káros a vérnyomást gyorsan, nagy mértékben csökkenteni.
A vérnyomás napi alakulásáról a 24 órás vérnyomás monitorozással lehet tájékozódni.
Emellet fontos tudni, hogy minden magas vérnyomásban szenvedő, gyógyszert szedő betegnél szükséges, panaszmentes állapotban is legalább évente egyszer kontroll vizsgálatokat végezni, ami magába foglalja a részletes laboratóriumi vizsgálatot, EKG-t, Szemészeti konzíliumot.
Üdvözlettel:
Dr Kapocsi Judit
belgyógyász, klinikai farmakológus szakorvos
hipertónia specialista
KardioKözpont
Két napja ilyen vérnyomást mérek.
Hazi orvos mondta hogy napi 2×1 dopegytet kezdjek el szedni.
Mitől lehet ilyen vérnyomás?
128/92 volt a legalacsonyabb s 143/99 a legmagasabb.
Össze vissza ugrál.
Emailben tudnám elküldeni foton az értékeket.
Előre is köszönöm a segítséget.
Az ingadozó vérnyomás hátterében többféle ok állhat, ennek tisztázására érdemes részletesebb vizsgálatokat végezni, például 24 órás vérnyomás vagy szívritmus monitorozás. Ebben, illetve a kezelés beállításában szívesen állunk rendelkezésre.
üdvözlettel
dr Vernes Réka
Sportorvos, Hypertonológus, Életmód orvos
. Válaszukat előre is köszönöm
Az alulműködő pajzsmirigy lehet egyebek mellett a megemelkedett koleszterin szint oka, ezért fontos a pajzsmirigy működés megfelelő beállítása. A koleszterin kezelésének elbírálásakor más szív érrendszeri betegségeket, a kórtörténetben szereplő megbetegedéseket, gyógyszereket is figyelembe vesszük. Konzultáció keretében személyre szabott tanácsot tudunk ajánlani.
üdvözlettel
dr Vernes Réka
Sportorvos, Hypertonológus, Életmód orvos

dr. Müller Gábor
kardiológusA szédülés, fejfájás, orrvérzés a magasvérnyomás gyakori tünetei.A tornáról hosszabb távon semmiképp nem beszélném le, de előtte mindenképpen kivisgálás szükséges, esetlegesen gyógyszerbeállítás a mért vérnyomásértékek alapján.Néhány alapvető vizsgálatot minden hypertóniás páciensnél szükséges elvégezni .(laborvizsgálat, szemészet, hasi és szív ultrahangvizsgálat talán a legfontosabbak).A rendszeres fizikai aktivitás, testsúlycsökkentés , diéta tartása szintén elengethetetlen része az eredményes kezelésnek.Mindezekben szívesen segítünk Önnek személyes konsultációval is.
Üdvözlettel:
dr Müller Gábor

dr. Müller Gábor
kardiológusA mitrális prolapsus enyhe eseteiben az Mr-vizsgálat nem képezi a kivisgálás kötelező részét,ennek a szív ultrahang az alapja.Természetesen az Mr-vizsgálat plusz információkat adhat a szívbillentyűkről, a szívizom állapotáról.Ritmuszavarok azonban enyhe esetekben is előfordulhatnak, ilyenkor gyógyszeres kezelés, életmódrendezés javasolt.
Ivabradin hatóanyagú gyógyszer nem akadálya a szív-MR-vizsgálatnak.A vizsgálattal kapcsolatban pontos tájékoztatót fog kapni a centrumtól, ahol a vizsgálatra majd bejelentkezik.
Üdvözlettel:
dr Müller Gábor
HOCM et diagnosztizàltak . 35mm es szivizom megnagyobodàssal. Ezt csak szivizom faragàssal.lehet műteni?Ez mennyire veszèlyes műtèt?Mik lehetnek a szövödmènyek?Mennyi a gyògyulàsi esèlyem?32 èves fèrfi vagyok. Vàlaszukat köszönöm Zsolt

dr. Müller Gábor
kardiológusA hypertrophiás cardiomyopathia (HCM), egy viszonylag gyakori, genetikailag is örökölhető szívbetegség, amelynek több formája is lehet.Ezek közül az egyik a szíven belül kifolyási akadályt (obtrukciót) okoz-ezt nevezzük HOCM-nek. A lényeg minden esetben a szívizom kóros megvastagodása.A betegség többféle panaszt is okozhat a mellkasi fájdalomtól kezdve a ritmuszavarokig.Szerencsére a betegek egy része hosszú ideig stabil lehet.A kórkép kezelése gyógyszeres, válogatott esetekben beültetett defibrillátorra is szükség lehet.Súlyos formában a szívizommegvastagodás csökkentése jön szóba sebészileg, vagy katéteres úton.A betegek kezelése, nyomonkövetése mindenképpen kardiológus feladata, szükség esetén erre szakosodott centrumban. Természetesen szakvélemény tekintetében mi is szívesen állunk rendelkezésre.
Üdvözlettel:
dr Müller Gábor
Nyári nyaralásunkat kb.900 m körüli hegyvidékre tervezzük Ausztriába. Vérnyomásomra több éve gyógyszert szedek, így is időnként felmegy. Gyógyszerek: Coverex AS 5 mg fele reggel és du. 5 mg Concor negyedét veszem be.
Kérdésem: elmehetek-e ilyen magasságra nyaralni felvo ókkal mehetek-e 2000 m alatti hegyekre?
Köszönöm, ha válaszol!

dr. Vaskó Péter
kardiológusKöszönöm szépen a megkeresést.
Igen felmehet, mert ilyen magasság nem jelent veszélyt a keringésre.
Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

dr. Vaskó Péter
kardiológusKöszönöm szépen a megkeresést.
A pecemaker beültetés után szinte rögtön lehet a tömegközlekedést használni és a korábbiaknak megfelelő terhelést végezni, amennyiben a seb begyógyult.
Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter
Kérdésem az lenne hogy vettem egy pulzusmérő órát.
Ami esetenként 47 es pillanatnyi pulzust mér majd felugrik 90-re mindez séta közben történik.
Ilyenkor légszomj érzésem van.
Naponta ez 1-szer 2-szer fordul elő.
Legfőképpen fekvés közben van légszomjam.
Voltam már teljes kivizsgáláson de azt mondják nem szív eredetű a panaszom.
Volt már olyan is h éjszaka egy lassú bedobbanás után 170-el ment a pulzus.
Nagyon rémísztő ez igy 33 évesen. 3 éve terhességi mérgezést kaptam azóta vannak promlémáim.
Ön szerint mit tehetnék?
Már panangint is szedek meg sok más vitamint.
Köszönöm válaszát

dr. Vaskó Péter
kardiológusKöszönöm szépen a megkeresést.
A fenti tünetek miatt legalább egyszer, de lehet hogy ismételten is el kell végezni egy 24 órás ekg-t.
Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusKöszönöm megtisztelő bizalmát.
Leírása alapján a műtét óta panaszmentes, ennek megfelelően tudok ajánlani mozgás programot.
Mindenképpen kardio és erősítő edzést végzését javaslok: hetente 30-60 perc, de legalább 150 perc dinamikus mozgás végzése lenne ideális ( pl. úszás 6 km/ó sebességgel történő futás, kerékpározás, Nordic walking stb. ), melyet heti 2 alkalommal kis súlyokkal történő erősítő edzéssel egészíteném ki a nagy izmok területén 10-15-s ismétléssel.
Személyre szabott edzéstervet akkor tudnék javasolni, ha egy állapot felmérést végeznénk.
Remélem, tudtam segíteni! Amennyiben pontosabb edzéstervet szeretne, kérem keresse fel bizalommal Sportkardiológiai Központunkat!
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona